Dziennik elektroniczny UONET+

Jak zalogować się do dziennika elektronicznego UONET?

instrukcja dla ucznia i rodzica

Podczas pierwszego logowania do systemu każdy użytkownik musi przeprowadzić procedurę zakładania (lub aktywacji) konta, która wiąże się z utworzeniem hasła dostępu do systemu.

Zakładanie konta podczas pierwszego logowania do systemu

1. Uruchom przeglądarkę stron internetowych, wprowadź adres strony startowej witryny https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaradymno i naciśnij klawisz Enter.

2. Na wyświetlonej stronie kliknij przycisk

Wyświetli się strona logowania do systemu.

3. Na dole okna logowania kliknij na odnośnik

Przywróć dostęp

4. W oknie Przywracanie dostępu wpisz swój adres e-mail (ten sam, który został wcześniej podany) oraz zaznacz opcję Nie jestem robotem. Kliknij następnie przycisk

Wyślij wiadomość.

Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk

Zweryfikuj.

Na podanego maila zostanie wysłana wiadomość z odnośnikiem do dziennika.

5. Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

7. W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje ustalone hasło, które będziesz używał do logowania się do dziennika. Stosuj się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

8. Zamknij okno przeglądarki.

Właściwe logowanie do systemu UONET+

1. Uruchom przeglądarkę stron internetowych i przejdź na stronę startową dziennika elektronicznego UONET+ (adres: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaradymno

2. Kliknij przycisk Zaloguj się

3. W oknie logowania wprowadź swój adres e-mail i ustalone hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.

Zostaniesz przekierowany na swoją stronę startową, która zawiera komplet informacji dedykowanych tylko dla Ciebie. Ze strony startowej możesz przejść do Witryny ucznia i rodzica klikając przycisk Uczeń NOWOŚĆ.

Jeśli jesteś rodzicem kilku uczniów uczęszczających do szkół, które obsługiwane są przez tą samą lokalizację systemu, i Twój adres e-mail został wpisany w kartotece każdego dziecka (jako adres rodzica), to z poziomu Witryny ucznia i rodzica możesz przeglądać informacje dotyczące każdego dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z oryginalną Instrukcją (ze zdjęciami).