Cele programu Porozumienie Aplikacje Harmonogram spotkań Laboratorium przyszłości

POROZUMIENIE

z dnia 22.11.2021

Na podstawie : § 6 ust 2 rozporządzenia rady ministrów z dnia 19 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” (Dz. U. z dnia 21 lipca 2017 r. poz. 1401) i  Poz. 1602 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 27 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- -komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica”

Strony porozumienia :

1. Szkoła Podstawowa im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach  reprezentowana przez dyrektora Bernadetę. Kurecką.

1. Szkoła Podstawowa im. kpt. Władysława Ważnego  reprezentowana przez dyrektora Anetę Łysy.

1. Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Łazach reprezentowana przez nauczyciela zastępującego dyrektora szkoły Beatę Kołcz.

1. Szkoła Podstawowa im. hr. Aleksandra Fredry w Nienowicach reprezentowana przez dyrektora Martę Jackowską.

1.  Szkoła Podstawowa w Chotyńcu reprezentowana przez p.o. dyrektora Martę Rychcik.

podejmują działania dotyczące wdrożenia stosowania TIK w procesie nauczania polegające na utworzeniu Międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu, w tym:

a) udziale w co najmniej 3 spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli,

b) zorganizowaniu w szkole, w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, co najmniej dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,

c) dzieleniu się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnianie w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, w szczególności opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykładów dobrych praktyk.

W ramach Międzyszkolnej sieci współpracy szkoły utworzą na stronie internetowej zakładkę „Aktywna Tablica” zawierającą:

1. Cele programu

2. Harmonogram spotkań

3. Przykłady dobrych praktyk (scenariusze zajęć)

Duńkowice, 22.11,2021r.                                                                            Podpisy reprezentantów szkół: