Statut szkoły Plan pracy szkoły Punktowy system oceniania zachowania kl. IV - VIII System oceniania kl I - III Aneks do oceniania zachowania Procedury kryzysowe Regulaminy Deklaracja zgodności Dowóz i opieka dla dzieci Standardy ochrony małoletnich

Duńkowice, 26.11.2020r.

Aneks nr 2A

do oceniania zachowania

Aneks do oceniania zachowania w czasie nauki zdalnej.

W trakcie trwania nauki zdalnej w klasach IV-VIII utrzymane zostaje punktowe ocenianie zachowania, a w edukacji wczesnoszkolnej ocena opisowa.

Ocenie głównie podlega:

1. Punktualne uczestnictwo w lekcjach on-line.
  2. Przygotowanie miejsca pracy do nauki, stosowny strój.
  3. Przestrzeganie zasad savoir-vivre podczas komunikacji zdalnej.
  4. Usprawiedliwianie nieobecności na zajęciach on-line przez rodzica.
  5. Niesienie pomocy innym, dzielenie się wiedzą
     i umiejętnościami, tworzenie grup wsparcia wśród społeczności szkolnej.
  6. Systematyczne i terminowe odsyłanie zadanych prac nauczycielowi.
  7. Inicjowanie zadań (w tym zadań ruchowych), akcji edukacyjnych oraz inicjatyw integrujących uczniów, rodziców, nauczycieli.
  8. Praca na lekcjach online odbywa się przy włączonych kamerkach, nauczyciel może zdecydować o ich wyłączeniu.

Przestrzeganie zasad obowiązujących podczas epidemii daje uczniom możliwość do rozwijania samodyscypliny poprzez codzienne przestrzeganie nawyków higienicznych, dbanie o zachowanie bezpiecznej odległości w kontaktach z innymi ludźmi oraz regularną opiekę nad zwierzętami domowymi.