Elżbieta Szymczycha

Chociaż nie pójdziemy do tamtej stajenki

To słuchając kolęd lepsi się stajemy….

16 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs „Pastorałek i kolęd mało znanych”. Jury w składzie: p. Barbara Duczyńka- polonistka, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, p. Monika Miara – chórzystka i bezstronny pracownik szkoły, p. Arkadiusz Tomaszewski- sołtys i radny miejscowości Duńkowice a także wiceprzewodniczący Rady Gminy Radymno oraz rodzic w jednej osobie, p. dyrektor Aleksander Marciak z wielką serdecznością wysłuchali i ocenili kolędników.
W kategorii: soliści/ szkoła podstawowa pierwsze miejsce zdobyła Natalia Behot, drugie Szymon Zaprutkiewicz, trzecie ex aequo Olimpia Marciak i Wiktor Mrozowicz. Następnie wystąpiły duety
ze szkoły podstawowej: tu bezkonkurencyjnie zaprezentowały się Wiktoria Trojnar i Kornelia Cielańska. Drugie miejsce przypadło Marcelinie Durys i Karolinie Paszko. Trzecie miejsce wywalczyli bracia Dawid i Kamil Nowak.Dalej zaprezentowali się starsi uczniowie. Laur dla najlepszej solistki zdobyła Julia Borchowiec, drugie miejsce wyśpiewała Katarzyna Kowal a trzecie Katarzyna Andrejko. W kategorii duety /gimnazjum najlepiej zaprezentowały się Dorota Pytlak i Dominika Banach. Na drugiej pozycji uplasowali
się chłopcy- Paweł Pytlak i Łukasz Hospod. Niebywałą atrakcją okazał się akompaniament akordeonowy Filipa Tomaszewskiego, który towarzyszył kolegom z klasy.
Wszyscy uczestnicy oprócz dyplomów i słodyczy otrzymali nagrody, zakupione ze środków pozyskanych przez Samorząd Szkolny.
Wielkie podziękowania, za pomoc w organizowaniu konkursu, należą się
p. Katarzynie Gerula oraz p. Bernadecie Kureckiej za wydrukowanie dyplomów. Swój niemały udział w przygotowaniu konkursu mieli też uczniowie Miłosz Sydor, Alicja Tomaszewska, Joanna Noga i inne „dobre duszki” z klasy III gimnazjum.

Planujemy występ laureatów konkursu podczas szkolnych Jasełek oraz dnia Seniora w Michałówce.

Cudne wykonanie przepięknych polskich kolęd i pastorałek, wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Są w naszej szkole utalentowani i odważni uczniowie- jesteśmy Was dumni.
Mam nadzieję, że ten konkurs stanie się stały elementem kalendarza imprez szkolnych.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim- zwłaszcza małym i dużym kolędnikom.

Elżbieta      Szymczycha

Opiekun samorządu

Zimowe dekoracje

Dziewczyn z III gimnazjum pod moją opieką , zadbały o świąteczna atmosferę w szkole, wykonując zimowe dekoracje na korytarzu.  Swój udział mieli tez młodsi gimnazjaliści (muszą się wdrażać do prac na wysokościach oraz władania nożyczkami i klejem -bo za rok oni przejmą pałeczkę dekoratorską). Świąteczne ozdoby pojawiły się 5 grudnia- chcieliśmy godnie przywitać św. Mikołaja. Szczególne podziękowania należą się Patrykowi Mira i Sebastianowi Tomaszewskiemu z klasy III gim za wygraną walkę z niesforną żyłką.

Szkolny konkurs " Pastorałka i kolęda mało znana"

Samorząd Zespołu Szkół w Duńkowicach ogłasza wokalny konkurs pastorałek i kolęd mało znanych. Celem konkursu jest propagowanie pięknych polskich kolęd i pastorałek, które odchodzą w zapomnienie. Pragniemy by uczniowie uzdolnieni wokalnie mogli się zaprezentować przed publicznością. Konkurs pozwala rozwijać talenty estradowe, kształtuje umiejętność współzawodnictwa, zachęca do dalszej pracy. Ważnym elementem konkursu jest tematyka- przepiękne teksty kolęd i pastorałek wprowadzają świąteczny nastrój i pomagają przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Chętni uczniowie przygotowują pastorałkę lub kolędę (min. 3 zwrotki -max 5) . Utwór ma być opanowany na pamięć. Można przygotować sobie podkład muzyczny na płycie CD lub pendrive. Mile widziany akompaniament na instrumencie. Występy mają być solowe lub w duetach. Zgłoszenia do konkursu do dnia 9 grudnia 2016 roku u organizatora (uczniowie od klasy IV ) lub
u wychowawców ( klasy 0-III). Proszę podać imię, nazwisko, klasę i tytuł wykonywanego utworu. Konkurs odbędzie się 16 grudnia 2016 roku.  Głównym kryterium oceny będzie dobór repertuaru. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w tym samym dniu po zakończeniu prezentacji utworów. Zwycięzcy zaprezentują się publicznie przed całą szkołą podczas uroczystości szkolnych. Niech zabrzmi świąteczny śpiew...

Dodatkowych informacji udziela Opiekun Samorządu Szkolnego p. Elżbieta Szymczycha

Znalezione obrazy dla zapytania śpiew kolęd

Dyskoteka międzyszkolna

26 września w naszej szkole dobyła się dyskoteka międzyszkolna dla gimnazjalistów. Gościliśmy szkoły ze Świętego i Korczowej. Zabawa była przednia. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Justyna Szyngiera- kierownik imprezy ( tak na serio- organizator całego dyskotekowego zamieszania), Elżbieta Szymczycha, Anna Adamkiewicz oraz panie z zaproszonych szkół.